یک دوست میگفت بهمنی

سلام

امروز دوم بهمن ماه ١٣٨٩ یک روز بعد از تولد منه!

دیروز میخواستم بیام آپ کنم کلی برای خودم لاو بترکونم و اول پستم شعر بنویسم و ....اما نشد.

برای همین امروز اومدم.چیز خاصی نمینویسم جز اینکه ازتون میخوام که این متن رو خوب بخونین.خصوصیات زن بهمن رو نوشتم"از کتاب ستارگان و دنیای درون ما"که یک کتابیه که من و خیلیای دیگه قبولش داریم. اون چیزی رو که میخونین دقیقا خود منه.حالا دوستانی که خارج از نت هم با هم در ارتباطیم بیشتر میتونن در این باره نظر بدن!

 

 

شاید نومزد یا جی اف بهمنی داشته باشید"در رده ی بعد شاید خواهر و مادر بهمنی داشته باشید،به دردتون میخوره.......

یه چیز حقیقت بگم:دوست دارم با دقت بخونین و نظرتون رو راجع به هر چیز و هر سطریش که براتون جالب بود بگین!نظرتون هرچی باشه خوبه،منفی و مثبتش مهم نیست،نظرتون رو میخوام.

(٢۴ ساله شدم)

مشخصات متولدین بهمن ماه

 بهمن:با آرمان ایده آلیستی

 سمبل:مرد برهنه و دلو

 شعار متولدین بهمن ماه:من میدانم

 سیاره:اورانوس

 عنصر وجود:هوا

 شخصیت:ثابت

 فلز وجود:اورانیوم

 سنگ خوش یمن:یاقوت کبود

 رنگ محبوب:آبی آسمانی

 غلام همت آنم که زیر چرخ کبود

 ز هرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

 

زن متولد بهمن ماه

ای کاش که جای آرمیدن بودی

این راه دراز را رسیدن بودی

یا آنکه پس از هزار سال از دل خاک

چون سبزه امید بر دمیدن بودی

 

   امن ترین راه برای آشنایی با این موجودات این است که بخاطر داشته  باشید که او در  مسائل عاطفی نیز مانند بقیه موارد،غیر معمول و  خارج از قرار دادها و تصورات است.

 

  او دارای ثبات و صداقت مخصوص ماههای با علامت ثابت و همچنین آزادگی و  خونسردی ماههایی که عنصر هوا دارند،میباشد.اگر بتوانید به استقلال و آزادی او لطمه ای وارد نسازید بطوریکه بتواند وقتش را به اندازه ایی که مایل است با دوستانش بگذراند و کارهای مورد علاقه اش را انجام دهد،روابط شادی با یکدیگر خواهید داشت.او ممکن است ناگهان تصمیم بگیرد که نقاش بشود یا در کوهها به تمرکز گرفتن و تمرکز بپردازد یا همراه یک گروه محقق به جنگل های آفریقا برود.او خود آلیس در سرزمین عجایب است و یادتان باشد که رویا های او با من و شما متفاوت میباشد.او صدای طبل ها را از اعماق جنگل میشنود و ستاره ای را تعقیب میکند که هیجکدام از ما از وجود آن اطلاعی نداریم.

اگر به کسی تعلق خاطری داشته باشد نوعی شعف و امیدواری برای آن شخص بوجود می آورد و باعث دلگرمی او می شود،اما همیشه یک احساس مبهم در این باره وجود خواهد داشت.عشق او الهام بخش است اما به یک شعر نیمه تمام می ماند.ولی حداقل تا زمانیکه دوستی و صداقت را به معنای واقعی،و منظورم به معنای واقعیست،در شما سراغ کند،میتوانید توقع دوستی متقابل داشته باشید.در عوض دوستی با شکوه و سخاوتمند است و شاید تنها کسی است در میان ساکنان کره ی خاک که معنی کلمه"دوستی" را می داند.

او به محتویات جیب شما کاری ندارد اما مطمئنا محتویات مغز شما را بارها زیر میکروسکوپ ارزشیابی میکند.حساب بانکی شما مورد علاقه ی او نیست و نگاهی به آن نمی کند و این کار را برای خانم متول دی ماه می گذارد.در عوض از شما انتظار دارد که از لحاظ علمی و فکری مورد احترام باشید.

اگر تصمیم گرفتید این پرنده را در تور بیندازید،آگاه باشید که او اوقات زندگی غیر قابل پیش بینی اش را با شخصی که حقیقت در وجودش نیست نخواهد گذراند.قوانین او با قوانین اجتماعی متفاوت است و درک او مافوق آنست که کسی بتواند او را بفریبد.او فط فریفته ی حقیقت و صداقت است.این زن کوچکترین و عمیق ترین نیت باطنی شما را سریعتر از آنکه خودتان به آن آگاه شوید،درک میکند و اگر بروی خود نیاورد دلیلش خوشبینی و آرامش روحی است و نه نفهمیدن و ندانستن.

از او توقع هیجان و احساسات شدید نداشته باشید.برای او فردا همیشه جالبت از امروز است.تصور معجزه هایی که قرار است فردا اتفاق بیفتد اورا از زندگی امروز باز میدارد و لذت فردا به او مجال لذت بردن از حال را نمیدهد.علاوه بر آن او هرگز روحش را بطور کامل در یکجا زندانی نمیکند تا بتواند همواره وفاداریش را نسبت به عشق اصلی زندگیش حفظ کند-آزادی.آزادی برای تجربه اندوختن،آزادی بزای اندیشیدن و آزادی برای پرواز به سوی ستاره ای که به او چشمک میزند.

 

او در شرایط عادی هیچ شکی به کسی یا چیزی ندارد و اگر نادرستی یا عدم صداقت در شما ببیند ناگهان ضربه ی بزرگی به اعصاب و روح حساس اش وارد میشود.البته او با هر شرایطی خود را وفق میدهد و سریعا باز سازی را شروع میکند ولی مطمئنا روابط عاطفی اش را با شخص نادرست تکرار نمیکند.اگر او به شما شک ندارد دلیلش چیزی فراتر از ثبات شخصیتی است.اولا او روان شما را قطعه به قطعه در زیر میکروسکوپ بررسی کرده،آنهم قبل از اینکه نگاه دوم را بر شما بیندازد.ثانیا آنقدر مطالب جالب توجه در جهان وجود دارد که زمانی که در معرض دید او نیستید وقتی برای فکر کردن به شما ندارد.

بله،غیبت شما هرگز دل او را تنگ نمیکند.در ضمن زمانی هم که حضور دارید،اگر احساس کند که شما با آنچه او می خواهد فاصله دارید خیلی ساده و راحت راهش را میکشد و میرود.البته شما میتوانید همیشه با هم دوست باشید.چرا که نه؟!

زن متولد بهمن ماه فکر و روح خود را فقط در روابط صحیح و انسانی بکار میگیرد و فقط در یکجا متمرکز میکند.حتی اگر یکنفر را در رویا داشته باشد،تا زمانیکه بتواند خود را در رویای او نگاهدارد،رویای دیگری را در سر نمی پروراند.یک رابطه ی درست و ناحق بر خلاف طبیعت وجود اوست.او به محض اینکه موقعیتی را نادرست بیابد وضعیت برایش غیر قابل تحمل میشود و سریع السیر طبیعت وجودش مانند یخ سرد و منجمد میشود.او میتواند یکشبه ناپدید شود و هرگز پشت سرش را هم نگاه نکند.

با این خانم شما نباید انتظار داشته باشید که سوالاتتان مستقیم و مانند امر یک بزرگتر به یک کوچکتر پاسخ داده شود.او متخصص سردرگم کردن دیگران است و از این کار لذت میبرد.البته آنقدر شجاع است و آنقدر شهامت دارد که هرگز دروغ بر زبانش جاری نمیشود اما اجباری هم برای تعریف کردن همه ی داستان ندارد.دارد؟آنهم زمانی که شما سوالی را که به شما ربطی ندارد عنوان میکنید.

قرض گرفتن و روشهای معمولی زنان در مسائل مادی با طبیعت این زن سازگاری نیست.اگر مجبور شود پولی قرض بگیردئ مطمئنا قبل از وقت معین آنرا باز پرداخت میکند چون بد حسابی کار منطقی نیست و هر کار غیر منطقی با اعصاب او سازگاری ندارد.از نظر ظاهری او بیشتر به یک معما شباهت دارد.نگاه او مبهم و جذاب است و فضای الکتریسیته ای که در اطراف او وجود دارد نظر ها را به خود جلب میکند.او هرگز از مد روز پیروی نمیکند اما به طرز عجیبی جلوتر از سایرین به نظر می آید.ممکن است طریق لباس پوشیدن او حسد یک زن کولی را برانگیزد چون هر پوشش را که داشته باشد،از آخرین مد لباس تا بالا پوش مادر بزرگ،برتن او برازنده و قابل تحسین است.

 

رفتار او با متانت و اکثرا با ملاحظه کاری و محافظه کاری توام است و سخن گفتن با او ارزشمند میباشد.اما در بحث و گفتگو های دسته جمعی دیگران را شوکه میکند،چون در حالیکه افراد دیگر ساعتها بر سر مسائل عادی مانند نرخ ارزاق گفتگو میکنند این خانم ناگها برای مثال میگوید"راستی خبر دارید که ستاره ی هالی امروز در چه ساعتی قابل مشاهده خواهد بود".فکر مردم عادی بطریقی عادی زمان را میپیماید ولی فکر او طریق عادی نداردناگهان مانند جرقه ای از رعد و برق به فردا می جهد و بعد با سرعت نور به گذشته برمیگردد.اکثرا زمان حال در این رفت و آمد ها لوث میشود.من به شما یک چیز را می آموزم و آن اینکه هرگز با یک زن متولد بهمن ماه بد صحبت نکنید و به او بی احترامی نکنید،چون بخوبی آگاه است که از نظر فکری در کجا قرار دارد و هرگز به کسی اجازه نمیدهد در هیچ موردی به او تهمتی بزند یا پایینتر از ارزش واقعیش با او رفتار کند.در غیر این صورت شما جواب بدی دریافت خواهید کرد وپشیمان خواهید شدواو از روزی که پا به عرصه ی گیتی میگذارد معتقد است که قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر،گوهری.و البته اگر شما زرگر شناس و گوهر شناس نیستید بهتر است چمدانتان را ببندید و بروید.

این زن علاقه ی چندانی به مادر شدن ندارد اما بهترین دوست و همصحبت بچه هاست.او به این موجودات کوچولو عشق میورزد زیرا آنها را سمبل صداقت و معصومیت میداند.او میتواند ساعتها با زبان خود بچه ها با آنها صحبت کند و اعتماد و اطمینانشان را جلب کند.بچه ها از او انسانیت و برادری و برابری را یاد میگیرند و از نظر روحی آرامش پیدا میکنند.

این زن هرگز آزادی فرزندانش را سلب نمیکند و به آنها امر و نهی نمیکند.صبر و تحمل او در برابر آنها زیاد است و با رفتارش متانت و کنترل عصبی را به آنان می آموزد.زن متولد بهمن ماه ممکن نیست که کودکش را به خاطر حقیقت گویی تنبیه کند.او به اندازه ای بدون تعصب و منطقی ست که کوچولو ها جذب او میشوند و میتواند گریه ی بچه ها را در یک چشم بهم زدن به خنده تبدیل کند.اگر کوچولوی او بعد از مرتبه ی سوم که مادر از او خواست که دستش را بشوید،باز گوش نداد و نشست،او اهمیتی نمیدهد اما مطمئنا اگر در ریاضیات استعدادی نشان نداد ساعتها با مادر بحث و گفتگو خواهد داشت.دکور منزل این خانم عادی نیست.او عاشق مبل های بسیار بزرگ و راحت و آینه و شیشه است.فرشهای کرک بلند و رنگهای آبی و سرخ با هماهنگی کامل،صدف و کوارتز و چراغهای عجیب با تابلو های خیلی کهنه یا خیلی مدرن.

 

سلیقه ی او بسیار استثنایی ست.

اما مطلبی که مهم است این است که این خانم قبل از اینکه مادر بشود باید یک همسر باشد. و قبل از آنکه همسر شما بشود باید بتوانید اورا قانع کنید که ازدواج و زندان الکاتراز دقیقا یک معنی نمیدهند.او به آسانی تن به زندگی مشترک نمیدهد.اگر بعد از امتحان های مختلف و هزاران بار زیر میکروسکوپ رفتن و سالم بیرون آمدن شما را پذیرفت،تازه اسم ازدواج برای او گیج کننده است.او معیار های خاصی برای خود دارد و عقیده ی دیگران را هم سوال نمیکند.اصولا حرف دیگران برای او  بی تفاوت و بی اثر است.او هرگز کیک شکلاتی خوشمزه اش را بر طبق دستور نمی پزد و ماشینش را جایی که شما گفته اید پارک نمیکند.چیزی در وجود او هست که اگرچه نصایح و گفته های دیگران را با دقت و خوشرویی گوش میکند،ولی او را از عمل به هر دستوری باز می دارد.

سخن گفتن با او لِم خاصی دارد.هرچه لحن کلام امری تر و تند تر باشد او کمتر گوش میکند تا حدی که ممکن است درست برعکس آنرا انجام دهد اگرچه که به ضررش باشد.علت اینست که گیرنده های او قویتر از افراد عادی و طول موجش بالاتر از دیگران است.او کاری را که خانم اردیبهشتی ساعتها با حوصله و متانت و دقت به انجام میرساند با یک نگاه و یک میان بر سریع السیر انجام میدهد در ضمن آنکه اعصابش اجازه توجه زیاد به ریزکاری ها را نمیدهد.

از آنجا که طبیعت این زن بی نهایت آزاد و بی تعصب است،تا حدی که همیشه منافع خود را فدای منافع دیگران میکند،احساسات شدید به راحتی به سراغش نمی آید و برای بیان احساسش نیز دچار مشکل میشود.اصولا بیان عواطف و یا تعریف و تمجید از دیگران برای او راحت نیست وحتی علاقه ی قلبی و واقعیش را یک در هزار هم نمیتواند بیان کند.او خیلی راحت تر در باره ی معادلات ریاضی و آخرین فضانورد سخن میگوید تا درباره ی مسائل احساسی.

و لازم است این نکته ی مهم را هم بدانید که او فقط برای مغز و قلب انسانها ارزش قائل است و زمانی که به یک فرد مینگرد تنها این دو قسمت را می بیند و بقیه مطلب از ذهنش می گریزد،بطوریکه اکثرا متوجه نیست طرف صحبت او زن است یا مرد.

راحت ترین راه از دست دادن او نشان دادن حسادت،احساس مالکیت، و تعصب است. محافظه کاری بیش از حد،بهانه گیری بیجا و بی منطق و بکار نگرفتن شعور را نیز نمیتواند تحمل کند.همچنین لطفا دوستانش را که به اندازه ها و اشکال مختلف هستند دوست داشته باشید.

یک حس عجیب در این زن وجود دارد که مانند جرقه ای ناگهان صحنه ای از آینده را به مغز او می آورد و مطلبی را که در گذشته اتفاق افتاده برایش روشن میکند.استعداد و لیاقت او اعجاب انگیز است.قضاوت و ایده هایش در مرحله ی اول غیر عملی و متضاد با نظر دیگران جلوه میکند اما پس از گذشت زمان صحت آنها اثبات میشود.علت این است که او از زمان جلوتر است و حقایق برایش واضح تر هستند.

زن متولد بهمن ماه در آینده زندگی میکند.آنچه او میگوید در روزگاران بعد بر دیگران ثابت میشود و مشورت با او سودمند است.تصور مینم این جمله بتواند به بهترین وجه خصوصیات او را بیان کند"او کمی مافوق آدمیزاد است".

 

پ.ن:امروز تولد یکی از بهترین دوستان دوران راهنمایی ام بود.بعد از همون دوران دیگه ندیدمش،یک روز ازش بزرگتر بودم!عجوبه ایی بود برای خودش و مثل من علاقه ی فراوون به ساعتش داشت.یه ساعت میبست دستش که ماله دوران جوونی های پدرش بود.این ساعت همیشه باید کوک میشد تا کار کنه،چون انگلیسیش سطح بالا بود و همه درس هارو بلد بود نیازی به گوش کردن سره زنگ زبان نداشت،همیشه سرش پایین بود و میخ ساعت رو میچرخوند که کوک بشه.ومعلم هم همیشه دلش میخواست حالشو بگیره و با یه سوال غافلگیرش کنه ولی موفق نمیشدزبان.یادمه چند باری از معلم زبان(تو قواعد) ایراد گرفت.نیشخند

خیلی دوست دارم ببینمش"میدونم الان برای خودش یه چیزی شده"به یه جایی رسیده.دوستانه خوبی برای هم بودیم"راستی اسمش هم آیدین پورخامنه بود.

آیدین دوسم داشت"تا یه کاری میکرد میگفتم"حواستو جمع کنا!!!!من ازت بزرگترم.

یادش بخیر مسخره بازیامون تو تیم بسکتبال مدرسه،چه روزایی بود..................گاوچران

 

 

/ 24 نظر / 38 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آمد

سلااااااااااااااااااام نمیخواااااااااااااااااااای به رووووووووووووووووووز کننننننننننننننننننننی

آمد

بهمن 90 نزدیک شد نمی خوای به روز کنی

آمد

ادرس لینکمو عوض کن .ممنون

محب علی(ع)

»» الشهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی الناس و البینات من الهدی والفرقان «« سلام بر ماه میمانی دلدار سلام بر ماه میهمانی یار سلام بر ماه خـــــــــــــدا سلام بر رمضــــــــــــــــان سلام دوست عزیز پیشاپیش ماه رمضان را به شما و خانواده محترمتان تبریک عرض میکنم امید که در این ماه جزء پرهیزگاران شویم خوشحال میشویم اگر به ما سری بزنید اگر مایل بودید در نظر سنجی ما شرکت نمایید موفق باشید و سربلند یا علی مـــــــــــــــــدد

میم مثل مهدی...

تعبیر "بز" و "گاو" صرفا یه تعبیر بود. کمی هم جنبه ی طنز... هرچند گاهی واقعیت داره.

میم مثل مهدی

کجایی رفیق؟! غیبت ت طولانی شده هاااا. کم مونده بشه یه سال.

منصور طباطبایی

اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم [گل]اپم

bahar

باسلام خدمت دوستای عزیز.من بعنوان ی بهمنی 99% حرفایی که زدین جزو ویژگیهامه وبه همین خاطر با خانواده م خیلی مشکل دارم و اصلا درکم نمییکنن... ای کاش فوق ادمیزاد نبودم.... ا

zahra

اون قسمت که نوشته انتظار احساسات شدید وهیجان نداشته باشید راجب من کاملا برعکسه...شاید چون مادرم متولد خرداد وپدرم متولد تیره... به هر حال جالب بود...تشکر [لبخند][گل][قلب]